Türkçe English Ruska

Duyurular Arşivi

2009 02. hafta duyuruları: [ 08.01.2009 - 14.01.2009 ]

Akaydın'a kadın desteği

Akaydın'a destek vermek isteyen kadınlara 'ortak dil' eğitimi verildi.

Akaydın'a kadın desteği

Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının MYK tarafından onaylanmasının ardından, CHP'ye destek vermek isteyen kadınlara 'ortak ses, ortak dil' eğitimi verildi.

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Meral Kaya, Akaydın'ın adaylığının açıklanması sonrasında CHP üyesi olmayan çok sayıda kadının destek vermek amacıyla partiye başvuruda bulunmak istediğini belirterek "Parti programımız çerçevesinde parti için eğitim çalışması yaptık" dedi. Çalışmaya Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın'da katıldı.

 

Yönetmelikler hakkında bilgi

CHP İl Başkanı Ömer Melli, İl Saymanı Levent Kıldır, Kadın Kolları İl Başkanı Meral Kaya, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ve Dr. Günseli Akaydın'ın katıldığı kadınlara yönelik 'ortak ses, ortak dil' parti içi eğitim çalışması dün CHP İl Binasında gerçekleştirildi. Toplantıya CHP üyesi olmayan, ancak Akaydın'a destek vermek amacında olan çok sayıda kadın katıldı. Toplantıda İl Saymanı Kıldır, yönetmelik ve tüzükler, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan da, sandık sorumluluğu ve görevleri üzerine bilgi verdi.

 

Melli 'AKP çöküyor'

Toplantıda konuşan Başkan Melli, yaptığı konuşmasında, AKP iktidarından bunalan kesimlerin ortak adresinin CHP olduğunu vurgulayarak "AKP içerisinde ciddi bir çöküş var. Çünkü onlarda kendi inançlarının sömürüldüğünün farkındalar. Yaşam standartları artmadı. Görüyoruz ki; 2002'de ki 120 Milyar Dolarlık ülke borcu 500 Milyar dolarlara çıkmış ülke tıkanmış durumdadır. Bu nedenle, 29 Mart seçimleri sadece yerel seçim değil, sadece belediye başkanlığı, meclis üyeliği seçimi değil bundan sonra ki yapılacak olan bir erken seçimin başlangıcı olacak, ülke gidişatının başlangıcının başlangıcı olacağını düşünüyorum. Biz biliyoruz ki, bu çöküşü hızlandıracak olan temel güçlerden birisi de kadınlarımızın çaba ve çalışması olacaktır. "diye konuştu.

 

Ortak dil amaçlanıyor

CHP Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya, Antalya genelinde kadın kolları tarafından daha önce 'yerel seçim eğitim çalışmalarının tamamlandığını' belirterek "Ancak, partili olmayan çok sayıda Antalyalı yurtsever, demokrat Atatürkçü kadın Akaydın Hocanın adaylığı üzerine başvuruda bulundu. Bu eğitim çalışması 'siyasi anlamda ortak dilin kullanılmasını' amaçlıyor" şeklinde açıklamada bulundu.

ID: BLN2074 | 09.01.2009 16:47 | Hit: 155 | Sayfayı yazdır

  • Olay07 Künye
  • Metin ERGİN
  • A. Cenan AKPINAR
  • İlan ve Reklam Fiyatlarımız