Ana Sayfa
20 Kasım 2009, Cuma 
 HABERLER
Güncel
Altın Portakal
Belediyeler
İlçeler&Beldeler
Politika&Siyaset
Spor
Turizm&Kültür
Polis&Adliye
Eğitim&Üniversite
Sağlık
Esnaf
Tarım
Firma&Şirket
Sivil Toplum
Genel Yaşam
Magazin
Teknoloji
Dram
Araştırma
Kültür&Sanat
Ekonomi
Dini Günler
Sel&Fırtına
Bülten Günlüğü
VTV Kurumsal
Konuşan Adaylar
Yerel Seçim 2009
Genel Seçim 2007
Yerel Seçim 2004
PROGRAMLAR
 REKLAM
 YAYIN AKIŞI
 İLETİŞİM
 HAVA
 N.ECZANELER
 BİZE ULAŞIN
 DÖVİZ
 ANKET
 REHBER
 İŞ BAŞVURU
Chp Heyetinden Köylere çıkarma
17.09.2009

Demre ilçesine bağlı Köşkerler, Belören, Çağman, Gürses, Davazlar, Yavu, Kapaklı ve Üçağız köylerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya heyeti, köylülerin sorunlarını yerinde ve kendi ağızlarından dinlemek ve sorunların çözümü konusunda neler yapılabileceğini konuşmak için ziyaretlerde bulundular. Bir köylünün “Hükümetin ayağının sallandığı gibi bizim köprünün de ayakları sallanmakta” sözü toplantıda bulunanlar tarafından yoğun alkış aldı.

Köy ziyaretine CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Antalya milletvekilleri Osman Kaptan ve Hüsnü Çöllü, İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı, meclis üyeleri Mustafa Çetinkaya ve Mustafa Geyikci, Demre İlçe Başkanı Zühra Doğan, İl yöneticilerinden İbrahim Kurt, Levent Kıldır, Ayhan Atmaca ve İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya ile ilçe yöneticileri katıldı.

Köy muhtarlarının ve köylülerin yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda köyün çözüm bekleyen sorunları muhtarlar tarafından dile getirilerek İl Genel Meclisi’nden çözüm istediler. Başkan Cavit Arı ise İl Genel Meclisi’nin yapısı ve çalışmalarını aktararak, “Şu döneme kadar sadece seçim öncesi sizlerin yanınıza gelen, sorunları dinledikten sonra seçim sonrası çözümleri bir kenara bırakan bir yönetim anlayışının yok olduğunu” belirterek, seçildikten hemen sonra tüm köyleri ve beldeleri yerinde gezerek sorunları tesbit ettiklerini, bunların bütçe dışında olanlarının dahi çözülmeye çalışıldığını söyledi. Hizmet götürmede her yöreye eşit muamele yaptıklarını ifade eden Arı, özellikle insanların ekonomik yaşamlarını kolaylaştıracak tüm işlerin bir an önce yapılacağını, hiçbir ayrım gözetmeden de bu çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Köylülerle sohbetinde özellikle gündem konularına değinen İl Başkanı Ömer Melli, açılıp saçılmaların ardından bunun tamamen boş bir çalışma olduğunu belirterek, şunları söyledi;

“Antalya’da ilk kez bu dönem İl Genel Meclisi’nde MHP ile birlikte yönetim bize geçti. Bu sayede halkımıza, köylerimize, köylülerimize parti olarak daha iyi hizmetler götüreceğiz. Hak ettiğiniz hizmetleri partizanlık yapmadan ihtiyacı olan yerlere gereken hizmetleri kararlılıkla götürmekteyiz. İl genel Meclisi’ndeki arkadaşlarımız yönetime geldikten sonraki dönemde oldukça güzel çalışmalara imza attılar. Sizlerin ilçe başkanlıkları yoluyla ilettiğiniz gereksinimleriniz ivedilikle ele alınıp bütçe programlamasına dahil edilecektir.

Parti olarak bu konuda hedefimiz, köy ve beldelerimiz için hayati önemde olan, sizlerin yaşamlarınızı kolaylaştıran her türlü hizmeti, hiç partizanlık gütmeden, önce insan anlayışı ile, sizlere sunmaktır. Geçen dönemin bütçesi yapılmış olmasına rağmen arkadaşlarımız belirli öncelikleri alarak çok değişik hizmetleri sizlere getirdiler.

Ülkenin gündeminde ise çok ciddi ekonomik sorunlar, tarımın, köylülerimizin ve çiftçilerimizin ciddi sorunları bulunmaktadır. Mevcut hükümet o anlamda gözle görülür bir iyileştirme de yapmadı. Ekonomide bu kötü durum varken, hükümet gündeme açılıp saçılmalar getirerek bu gündemin rotasını değiştirmeye çalışmaktadır. Günlerce konuşularak, her şeyin önüne geçirilmeye çalışılan bu açılıp saçılmalar ise, şaşalı konuşmalara rağmen içeriğinin tamamen boş olduğu görüldü. Yani onca söz söylenmesine rağmen daha ne olduğu, neyi içerdiği belli olmayan bir açılım ile gündem saptırılmaya çalışılmaktadır. Üniter devlet yapımızın ve milli birliğimizin bölünmesine kadar gidecek taleplere ise AKP ne yazık ki kulak kabartmakta, doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızın dağa çıkmalarını önleyecek ekonomik tedbirleri ise yerine getirmemektedir. Mayınlı arazilerde olduğu gibi buralarda da topraksız köylülere toprak dağıtmadan bu işlerin çözüleceğine inanmıyoruz. Vatandaşlarımız arasında var olan kardeşliğin bozulmasına, ülkemizin üniter yapısının bozulmasına, milli birliğin dağıtılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

Milletvekilleri Osman Kaptan ve Hüsnü Çöllü’de hükümetin açılımlar ile ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiğini, ayrılıkçı teröristlerle pazarlığa oturduğunu, buna CHP olarak kesinlikle izin vermeyeceklerini belirttiler. Bu açılım safsataları ile Deniz Feneri gibi sabit yolsuzlukların üzerinin örtülmeye çalışıldığını dile getirdiler.

Arkadaşına Gönder Bu Haber İçin Yorum Yazabilirsiniz Haberi Yazdır


Haber Hakkında Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Yazmak için Tıklayınız »


ANTALYA'DA HAVA

VTV INTERNET YAYINI
BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN
Şu anki yayınımızı izlemek için Tıklayınız
VTV ANA HABER ARŞİVİ
Kasım 2009
P P S Ç P C C
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
             

VTV WEB MAİL
VTV Mail Kontrol Paneli

KADI KONAKLARI
Herşey daha iyi bir yaşam için

TURKCELL SÜPERLİG 12. HAFTA

VTV FTP
Kullanıcı Adı ve Şifre temin ediniz.

___19.11.2009___ VTV ANA HABER (VİDEO)
Size Özel

YBS
Yayın Bilgi Sistemi


VIP Maillist
E-mail adresinizi ekleyin, güncel haberler mail adresinize gelsin...
İsminiz:

E-Mail Adresiniz:

Ekle: Çıkar:

KULLANIM KOŞULLARI
HABER LİNK