besthaber.com.tr Antalya Kadınlar Günü'nü Kutladı  KADIN HAKLARINA AÇILIM..  Kök hücrede yeni buluşlar devrim gibi...  Polis baba,oğlunu öldürdü!  Yatak odasına kadar dinlemiş  "Suçlu kerpiç evler"  Paralar nerede?  Akaydın, "Deprem Master planı oldukça pahalı bir plan"  Deprem Dede uyardı !  Antalya'da otomobil uçuruma yuvarlandı; 1 ölü, 5 yaralı  Dal adaylığını açıkladı  Elazığ'da Deprem: 41 Ölü  Erdoğan yoksulluk gerçeğini gördü!  HAKAN TÜTÜNCÜ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI.  ANTALYA DA YILIN BASIN ÖDÜLLERİ..  Baykal, Erdoğan'ı kızdıracak...  RUNTALYA 2010 MARATONU YAPILDI  Çeyrek altın 100 liraya koşuyor..  Hanımeli Pazarı açıldı..  6.ULUSLARARASI KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYONU..     KÜNYE  
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

CHP'den Tekel'e Destek

Tekel işçilerinin kararlılıkla sürdürdükleri direnişe destek amacıyla ülke çapında yapılan genel dayanışma eylemine tüm kadroları ile katılan CHP Antalya İl Örgütü, kapalı yolda yapılan dayanışma yürüyüşüne neden destek verdiklerini yazılı olarak açıkladı.

Kategori  Kategori : GÜNDEM
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 34
Tarih  Tarih : 04 Şubat 2010, 16:12

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İl örgütü adına yazılı bir açıklamada bulunan il sekreteri İbrahim Kurt, “Bundan sonra doğru söyleyen partiyi daha iyi ayırt etmek gerekiyor. Yoksa her seçimde gelip kandırıp giden AKP zihniyeti, oyları alıp milleti kapının önüne koymaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi tam da işte bu noktada önem kazanıyor, çünkü CHP kimseyi aldatmıyor, gerçekleri söylüyor, çözümü söylüyor” dedi.

Kurt “Bir aydan fazla bir süredir Tekel işçileri Ankara'da eylemdeler. Her türlü zorluğa, Başbakan' ın talimatıyla biber gazı eşliğinde polisin şiddetine maruz kalmalarına rağmen direnişi sürdürüyorlar. Bu sürecin başından itibaren çok doğru bir politika sürdürmüş olan Cumhuriyet Halk Partisi, yıllar boyunca olacakları topluma anlatmaya çalıştı ve gerekli refleksi gösterdi” dedikten sonra açıklamada şunları söyledi;

“Özelleştirmelerin ilk başladığı yıllarda CHP, "Bir kanun çıkarmadan bu iş olmaz" dedi, "Özelleştirme yasası çıkaralım, başta işçilerin haklarını koruma anlayışı olmak üzere özelleştirilen kuruluşların ekonomiye kazandırılacağı modeli geliştirelim" dedi, "Bazı stratejik önemdeki kuruluşları özerk yapalım ve ekonominin ihtiyaçları doğrultusunda yapılandıralım" dedi. Daha pek çok şeyi söyledi. Yani işin her aşamasında partimiz çözümü söyledi, olmadı.
Şimdi TEKEL işçisi 2009 Aralık ayından itibaren Kızılay'da. Çünkü 12 bin TEKEL işçisine verilen üretim sözü tutulmayarak (ki bu sözün tutulmayacağı belliydi) yaprak tütün işletmeleri de kapatılmış ve işçiler 4-C kapsamında asgari ücret düzeyinde geçici işçi statüsüne veya işi bırakmaya zorlanmışlardı.

Kısca geçmişe baktığımızda, AKP'nin başta Tekel işçileri olmak üzere bütün halkı nasıl kandırdığı bu örnekte çok net görülüyor.

Bundan sonra doğru söyleyen partiyi daha iyi ayırt etmek gerekiyor. Yoksa her seçimde gelip kandırıp giden AKP zihniyeti, oyları alıp milleti kapının önüne koymaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi tam da işte bu noktada önem kazanıyor, çünkü CHP kimseyi aldatmıyor, gerçekleri söylüyor, çözümü söylüyor.

Örneğin Tekel işçilerine önerilen 4 - C uygulamasını kaldıracağız. İşçilere haklarını vermeden bu sorun çözülmez. Bunun gibi CHP her konuda, neyi yapıp neyi yapmayacağını halkı kandırmadan dürüstçe söylemeye devam edecek. Millete kan kusturan AKP'nin sonu yakındır. İlk seçimde millet de kendisine kan kusturandan hesabını soracak!”

Yürüyüşe İl Saymanı Levent Kıldır, il yönetiminden Kadri Ünal, Melahat Atalay, İl disiplin kurulu başkanı Mahmut Yıldırım İL Kadın Kollar ıbaşkanı Meral Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Eren Kurt, Bademağacı Belediye Başkanı Bekir Akyol,çok sayıda meclis üyesi ve partili katıldılar.

bizimantalya.com 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

GÜNDEM

En Çok Okunan Haberler

BEST YAZARLAR

Nilhan TURAN KIRDI
KADIN HAKLARINA AÇILIM..
08 Mart 2010

Nilgün ATASOY
8 Mart ve TAPD den haberler;
08 Mart 2010

Eyyüp AYDIN
KISSADAN HİSSE
07 Mart 2010

Ümit Ziya Altı
"Vefa" sadece ve sadece bir semt isminden ibaretmiş meğer (!)
05 Mart 2010

Suat Vecel
HALK OYUNLARIMIZ
05 Mart 2010

Ceyda Öğretir
Farkındalık...
04 Mart 2010

Recep YAVUZ
ANTALYA DA YENİ ZELANDA LI..
04 Mart 2010

Dilek ÇEKİ EVCİLMEN
Kadınların Çoğu Yaralıdır Aslında Ama Bilmez
02 Mart 2010

Müberra KILIÇ
YAŞAM VE ÖLÜM
02 Mart 2010

Mary Işın
Havyar Hikayesi
23 Şubat 2010

Bekir BÜLENT ÖZSOY
Amerikan Sineması Neden Çok Başarılı Olabiliyor?
22 Şubat 2010

FİGEN Y.ASLAN
BAŞ AĞRILARI
10 Şubat 2010

Dilâ Evcilmen
KİTAP - YORUM
10 Şubat 2010

Müjgan Akbülbül
SAYGI MI ?
09 Şubat 2010

GALERİ

ANKET

SORUNLARINIZI İLETİŞİM BÖLÜMÜMÜZDEN İLETİN, ÇÖZÜMÜ İÇİN KATKIMIZ OLSUN, SESİNİZ BİZ OLALIM VE YEREL YÖNETİMLERLE PAYLAŞALIM..


Tüm Anketler


RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Köşe yazıları ve yorumlarından yazarları sorumludur.
Haber portalimiz 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayinlanmaktadir.
Portalimizda yayinlanan haberler kaynak gösterilmek kosuluyla yeniden yayinlanabilir.

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi