Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

CHP Lİ VEKİLLERDEN NÜFUS MÜDÜRÜNE ZİYARET
SEÇİM KUYRUĞU

CHP Lİ VEKİLLER ÇIKARTMA YAPTI
Haber 05.12.2008 15:48:10 da eklendi.

29 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Antalya´nın ilçelerini gezen CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Hüsnü Çölü, Tayfur Süner ve CHP İl saymanı Levent Kıldır Manavgat ilçe örgütünde aday adayları ve partililerle biraraya geldi.
       

Parti binasında gerçekleştirilen toplantıda Manavgat Belediye Başkanlığı için aday adayı olan, Sedat Aydın, A.Rıza Öner, Av. Nuri Özer, Mehmet İyiol, Atilla Yıldız, Şükrü Sözen, Av. Osman Güven, Kazım Karadeniz ve görevlerinin başında olan 29 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilen belde belediye başkanları hazır bulundular ve partililere tanıtıldılar.
Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe örgütünde yerel seçimler öncesinde aday adayı bolluğu yaşanırken, dün CHP Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Tayfur Süner, Hüsnü Çöllü ve CHP İl saymanı Levent Kıldır parti binasında partililerle buluşarak fikir alış verişinde bulundular. Milletvekillerinin dikkat çektiği nokta ise bugün askıdan indirilecek olan seçmen listeleriydi.
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda CHP İlçe Başkanı Mehmet Çınar, Manavgat´ta şuana kadar 8 tane belediye başkan aday adayı olduğunu ve kime görev verilirse verilsin tüm partililerinin arkasında durması gerektiğini söyledi. Çınar´ın ardından söz alan İl Saymanı Levent Kıldır ise geçtiğimiz günlerde askıya çıkan seçmen listelerinin mutlaka kontrol edilmesinin isteyerek herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.
Cumhuriyet halk partisi Antalya İl Yönetimi Saymanı Levent Kıldır CHP olarak Antalya Büyükşehir, ilçelerin tamamı ve beldelerde belediye başkanlıklarına talip olduklarını belirterek “Bir çok yerde adayımız belirlendi ve çalışmalar hız kazandı. Manavgat gibi bazı yerlerde ise kısa süre içerisinde aday belirleme çalışması tamamlanacak. Bugün burada 8 aday adayı arkadaşımız bulunuyor. Bugün birbirleri ile yarışan arkadaşlarımız içerisinden bir tanesi Manavgat belediye Başkanlığı için diğer partilerin adaylarıyla yarışırken ben inanıyorum ki diğer 7 aday adayı arkadaşımız en az aday arkadaşımız kadar çalışacaktır. Seçmen Listelerinin askıya çıkmasından bugüne bir çok usulsüzlükle karşılaştık. Bu konuda mücadelemiz yasal yollardan devam ediyor. Türkiye´nin bir çok yerinde olduğu gibi Antalya ve Manavgat´ta da AK parti ve MHP seçim kazanma şanslarının olmadığı il ve ilçelerden seçim kazanabilecekleri yerlere otobüslerle seçmen taşımaktadır. Yani sizi yönetecek olan kişilerin kararını ne yazıkki Manavgat dışından gelenler hatta Manavgat´ı hayatlarında hiç görmemiş kişiler verecektir. Sandığa ve seçmenimize sahip çıkalım . Aksi taktirde seçim kazanmak hayal olur“ dedi
KAPTAN “ANTALYA ADAYIMIZ PROF. DR. AKAYDIN“
Antalya´da AKP ´li belediye döneminde bir çok yolsuzluğun yaşandığını, bu yolsuzlukların önüne geçecek adayın CHP´nin adayı olacağını belirten Antalya Milletvekili Osman Kaptan “Bu kadar haksızlık, hukuksuzluk karşısında biz adayımız belirledik. Kendisini daha iyi tanıtacaktır Antalya´da Profesör Doktor Mustafa Akaydın bizim belediye başkan adayımız. Akdeniz Üniversitesi eski rektörü, son zamanda yine seçilen fakat cumhurbaşkanından veto yiyen bu rektörümüzü halkın huzuruna sunacağız. Daha önce Elmalı, Kaş, Finike dolaştık dün Gündoğmuş, Serik, Akseki bugünde Alanya´dan buraya geldik. Bu seçmen kütükleri ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Bizim sizi toplamamızdaki neden ah vah bunlar yapıldı diyerek eleştirmek yerine bu konuya ilçe yönetimi olarak bir el koyalım, arkadaşlar olarak bakalım seçmen listelerinde var mıyız yok muyuz. Ben milletvekiliyim hemde Antalya´da listede benim ismim yoktu. Atila Emek arkadaşımızın hepinize selamı var, saygılarını sunuyor. Onunda listede ismi yokmuş, oda geçen gün kayıt ettirmiş. Ben birde kendime bakayım dedim Antalya´da mahalle muhtarını aradım, muhtar hanım bir bakar mısınız dedim, dedi bana sizin isminizde yok eşinizin ismi de yok. Şuanda Manavgat´ta 56 bin seçmen olması ne demek oy taşımacılığı yapılıyor demek. 71 bin nüfus var Manavgat´ta ve 56 bin seçmen var. Buda iki gün içerisinde 60 bini aşabilir. Bu tür yerlerde yasal olmayan işlerde her türlü işlemler yapılacak. Biz gittiğimiz yerlerde Kaymakamları ziyaret ediyoruz ve Manavgat gibi olan yerler hakkında bilgi alıyoruz. Burada suçlu aramıyoruz bu tamamen siyasi partilerin oy taşımasından kaynaklanıyor. Peki bu yasal mı dır. Mevcut duruma göre yasal oluyormuş. Arkadaşlar milli gelir hesaplanırken ne hikmetse bizin nüfusumuz aşağıya iner. Niye böyle yapılır çünkü milli gelir yüksek çıksın isterler. Peki seçimler olduğu zaman ne oluyor bir den bire nüfus patlaması yaşanıyor. Biz bu askı süresine genel merkez olarak itiraz ediyoruz. İtirazımız kabul edilir veya edilmez bilemiyorum ama bu konuda ciddi olarak şikayetler geliyor. Biz burada alacağımız seçimi kaybetmeyelim. Bunun içinde herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır“ dedi. CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan´ın konuşmasının ardından ise İlçe Başkanı Mehmet Çınar aday adaylarını tek tek tanıttı. Tanıtımın ardından ise CHP´li milletvekilleri nüfus müdürlüğüne giderek orada yaşanan yoğunluğu yerinde incelediler.Haber 489 kez okundu

Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•FİLENİN SULTANI BEŞKONAK YİBO
•TORUN “GÜN BİRLİK GÜNÜ”
•SÖZ KONUSU MANAVGAT İSE GERİSİ TEFERRUATTIR
•YOLSUZLUĞA YOKSULLUĞA HAYI, DOĞRU YERE DOĞRU ADAYLA VARILIR
•MHP DE USLU SÜRPRİZİ
•TORUN, ADAY ADAYI
•SİLAHLA VURUP IRMAĞINA ATTILAR
•SOKAK ORTASINDA CİNAYET

Haberleri sitene ekle

 


Sayfa 0.11 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir