Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşti Canlı Yayında Buluşma

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ”Çalışırsak yüzlerimiz 13 Haziran’da güler. Ben kendi adıma çalışıyorum. Günde en az 16 saat çalışıyorum” diyerek, partisine destek veren gençlerden ”günde sadece 10-15 dakika çalışmalarını” istedi.
Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Kılıçdaroğlu: “Yeni projelerimiz var. Onların ezberlerini tamamen bozacağız. Merak ediyorlar, belki dilleri tutulur milletin karşısına çıkınca. Sadece dilleri değil, akılları da tutulacak”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Hep derlerdi ki ‘CHP eleştirir ama hiç çözüm önerileri yok’, şimdi bizim çözüm önerilerimiz karşısında AKP’nin paniğe kapıldığını görüyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, milletvekili aday adaylarıyla Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezinde bir araya geldi. Türkiye’de 1 çocuğun bile yatağa aç girmemesini istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, yıllardır kalkınma planları hazırlandığını, politikacıların değiştiğini ama aç çocukların, yoksul insanların her zaman varlığını sürdürdüğünü, bu nedenle sosyal devleti güçlendireceklerini söyledi.

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Uğur Mumcu Diyor Ki

Uğur Mumcu Diyor Ki;

Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur. Bu bilinci paylaşmak ve bu sorumluluğu yerleştirmek zorundayız. Uygarca paylaşılan sorumluluk bilinci özgürlüğün de, demokrasinin de tek güvencesidir. Bu güvence sağlanmadıkça demokrasinin temeline tek bir taş bile konmuş olamaz.

Okumaya devam et

Yazılarım kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Cumhuriyetin Başkenti Ankara

Asla Ama “Asla” Vaz Geçemeyeceğimiz Slogan Hedef “ANKARA”

Ankara, Yüzyıllar boyu çeşitli uygarlıkların, medeniyetlerin mihenk taşı olmuş Ankara….

Tunç Çağı Hatti Uygarlığından, Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Makedonya, Galedya, Roma İmparatorluğu, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğuna uzanan ve şimdi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün erişilmez dehasıyla kurduğu ve Demokratik, Laik bir Hukuk Devleti olarak gelişmemizin yollarını açtığı,
Okumaya devam et

Yazılarım kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Kılıçdaroğlu: “Dünya tarihini değiştiren Mustafa Kemal’di, ‘Çanakkale geçilmez’ dedi, geçilmedi, çünkü savaşan onun askerleriydi. Seyit Onbaşı onlardan biriydi.”

Yeni Çanakkale Savaşları olmaması için halkın el ele vermesi gerekir…

Çanakkale Savaşları’nın 96. yıldönümü nedeniyle Çanakkale Savaşları şehitlerimizi Balıkesir’in Havran ilçesi Seyit Onbaşı Köyü’ne giderek Seyit Onbaşı’nın torunlarıyla, yakınlarıyla anacak olan Kılıçdaroğlu, Tarih yazmak kolay değildir” dedi.

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Sivil Toplum, Özgür İnsan, Kardeşçe Yaşam

CHP’nin Sivil Toplum Raporunu ve CHP’nin çözüm önerilerini Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Sencer Ayata, Umut Oran ve PM üyesi Aykan Erdemir gazeteciler ile paylaştı.
SİVİL  TOPLUM RAPORU KİTAPÇIĞINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
CHP’nin Sivil toplumla ilgili Rapor ile ilgili açıklamaları köşelerine taşıyan gazetecilerin yazıları :
AKŞAM Gazetesi / Çiğdem Toker – Sivil toplum kimsenin arka bahçesi olmamalı

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

DÜNDEN BUGÜNE “KADINLAR GÜNÜ” – Türkiyede 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart günü Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır. Bu gün kadınlar tarafından ve / ya da kadınlar için konferans, gösteri ve eğlence gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kadınlar arası dayanışma ve kadınların toplumdan beklentileri vurgulanır.

Kadınlara özgü bir günün var olması düşüncesi ilk kez, 26-27 Ağustos 1910’da Kopenhag’da düzenlenen Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında ortaya atıldı ve kabul edildi. Bir çok ülkede her yıl kutlanmaya başladı. İsveç’te ise 1912 yılından itibaren kutlanmaya başladı.

Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Kılıçdaroğlu : “Çiftçi ülkenin çimentosuysa, o çimentonun dokularını Adalet ve Kalkınma partisi, yani aldatanlar ve kandıranlar partisi bozmuştur””

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun İzmir-Ödemiş’te  düzenlenen Tarım Mitingi’nde yaptığı konuşmanın  satırbaşları :

“Ödemiş efelerin diyarı. Yiğit insanların memleketi. Köylü milletin efendisidir lafının gerçek olduğu yerdir. Ama köylü hakkını alabiliyor mu? Hayır.  Ödemiş tarımda çok önemli bir yer tutuyor. Ödemişte bereketli topraklar var. Çalışan çiftçisi var.Çiftçi ekiyor, biçiyor ama karşılığını alamıyor. Bir zamanlar bu bölgede pamuk önemli bir üründü. Şimdi ne yapıyoruz?  İthal  ediyoruz.”
Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Kılıçdaroğlu: “Bizi eleştirme cesareti gösterdiklerinin onda biri kadar niye iktidarı eleştirmiyorlar? Çekiniyorlar, korkuyorlar. Bunları bileceğiz”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de basın özgürlüğünün olmadığını öne sürerek, ”Basın özgür olduğu sürece muhalefeti de iktidarı da eleştirecektir. Buna saygı duyacağız. Ama muhalefete her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz, iktidar eleştirilemez. Bunun adına ileri demokrasi denilirse bu doğru değil” dedi.

CHP’nin ”Gence Artı” Projesi, Genel Merkezde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, dün CHP’nin ”Aile Sigortası” projesini tanıttıklarını bugün ise ”Gence Artı” projesi için toplandıklarını söyledi.
Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Genel Başkan Kılıçdaroğlu: “AKP’nin kulakları çok büyük unutmayın, vatandaşın derdini değil, telefonda ne konuştuğunu merak ediyorlar”

Kendilerini daha önce proje üretmemekle suçladıklarını belirten Kılıçdaroğlu, ”Ama yeni bir C HP var, geleceği, halkını düşünen bir CHP var” ifadelerini kullandı. Kurultayda 41 proje açıkladıklarını anımsatan Kılıçdaroğlu, iktidar partisinin bu projelerden korktuğunu söyledi. Bu projelerin içerisinde yer alan aile sigortasını açıkladıklarını, kendilerine ”kaynağı nereden bulacaklarının” sorulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

”Hesabını kitabını yaptık, toplam kamu harcamalarının yüzde 1.7′si kadar payı aile sigortası kurumuna aktarırsanız mesele çözülür, biz hesabımızı kitabımızı biliriz. Milletin önüne çıkarken bir söz verdim, ‘dürüst, namuslu siyaset yapacağız’ diye. Biz doğruya doğru, eğriye eğri diyeceğiz. Bu kardeşiniz sizin için çalışacak, eğer 2.5 aylık bir çocuk, annesinin kucağında açlıktan ölüyorsa bu hepimizin ayıbıdır, hepimizin derken siyasetçilerin ayıbıdır, hele hele iktidardakilerin ayıbıdır. Nasıl olur da bir çocuk anne kucağında açlıktan ölür, nasıl olur da Manisa’da bir gazi yatağında açlıktan ölür, nasıl olur da Afyonda bir köyde insanlar bebeklerini satarlar? Bu ayıbı 21. yüzyılın Türkiye’sinde tarihe gömeceğiz, aile sigortası ile gömeceğiz.” Okumaya devam et

Genel kategorisine gönderildi | Yorum bırakın