Uğur Mumcu Diyor Ki

Uğur Mumcu Diyor Ki;

Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur. Bu bilinci paylaşmak ve bu sorumluluğu yerleştirmek zorundayız. Uygarca paylaşılan sorumluluk bilinci özgürlüğün de, demokrasinin de tek güvencesidir. Bu güvence sağlanmadıkça demokrasinin temeline tek bir taş bile konmuş olamaz.

Unutmayalım Ki!

“Cesur bir kez, korkan bin kez ölür”

Önemli olan insanın böyle bir toplumda “Mezar Taşı” gibi suskunlar simgesi olmamasıdır.

Yukarıdaki sözlerin sahibi Uğur MUMCU, 24 Ocak 1993 tarihinde Atatürk’ün aydınlanma devrimine karşı olan, faşist, karanlık beyinli, sürüngenlerce, sinsi ve alçakca planlanmış bir saldırı ile katledildi.

Bedeni yok edilen, devrimci üretimi durdurulan Uğur MUMCU’yu minnetle şükranla selamlıyorum, anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Devrimciler ölmez, O’nun aydınlık fikirleri, ışığı ülkemizin her yerinde ışıl ışıl ışıldamaya devam edecektir.

“Tam bağımsız Türkiye” mücadelemiz sonuna dek sürecektir.

Bu anlamda Demre İlçesinde düzenlenen Uğur MUMCU anma törenine katılarak, Halk olarak anısına sahip çıktığımızı ve unutmayacağımızı ilkeleriyle yaşatacağımızı vurguladık.

Ekilir Ekin Geliriz

Ezilir Un Geliriz

Bir Gider Bin Geliriz

Beni Vurmak Kurtuluş mu?

LEVENT KILDIR

24 OCAK 2010

Bu yazı Yazılarım kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>